fotofotofoto1   Тарас Шевченко – душа нашого народу, а його твори – код нації… З нагоди 205 річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, безсмертна спадщина якого одна з найбільших вершин людського духу, студенти і викладачі факультету соціально-економічної освіти НПУ імені М.П.Драгоманова                        5 березня 2019 року були учасниками круглого столу «Громадянсько-патріотичні ідеї Тараса Шевченка в соціокультурному та освітньому просторі України», організованого науковцями Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України спільно з Національним музеєм історії України та за підтримки Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

fotofotofoto2

Шевченкові уроки без лукавства: утверджувати національну гідність, волю, свободу, пізнавати правду, бо правда зробить нас сильними, закликав Філіпчук Георгій Георгійович. доктор педагогічних наук, професор, дійсний член НАПН України, перший заступник голови Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

Про долю рукописної і малярської спадщини Тараса Шевченка, про видання для воїнів АТО Кобзаря – невеликої книжечки з глибинним духом захищати, вірити, перемагати ознайомив Гальченко Сергій Анастасійович, кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник, заступник директора з наукової та видавничої діяльності Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України.

Графіку рідної мови – рутенію, власну національну абетку українців представив Чебаник Василь Якович,член-кореспондент Національної академії мистецтв України, що особливо зацікавило і торкнулося глибинних струн наших душ, як і пророцтва Тараса Шевченка і креативна епоха, що розкриті Стеценком Кирилом Вадимовичем, відомим скрипалем, головою Правління Київської «Просвіти» ГО ВУТ «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

fotofotofoto10

За внесок у справу українського національного відродження, розвиток української культури, самовіддану працю на теренах духовного утвердження рідного слова нагороджено колектив кафедри соціальної політики факультету соціально-економічної освіти НПУ імені М.П.Драгоманова Почесною грамотою Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка.

fotofotofoto12

А, оглядаючи унікальні експонати і подорожуючи з відданими своїй справі екскурсоводами історичними епохами нашої держави в Національному музеї історії України, з нами повсякчас перебував і дух Великого Кобзаря: "Борітеся - поборете! Вам Бог помагає!"

Висловлюємо щирі слова подяки модератору круглого столу Філіпчук Наталії Олександрівні, кандидату педагогічних наук, старшому науковому співробітнику, провідному науковому співробітнику відділу змісту і технологій педагогічної освіти Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, члену Кафедри ЮНЕСКО «Неперервна професійна освіта ХХІ століття» за можливість відчути нам громадянсько-патріотичні ідеї Тараса Шевченка.

fotofotofoto15

fotofotofoto2

Маємо плекати рідне слово, рідну мову, нашу культуру, як навчає нас наш великий Тарас!