1 6

Форум створений як майданчик для навчання, спілкування та обміну досвідом у сфері організаційного розвитку благодійних та громадських організацій. Вперше Форум відбувся у 2012 році, а вже минулоріч учасниками Форуму стали понад 1300 представників ОГС України та 14 інших країн світу. Проводить Форум ІСАР “Єднання” у партнерстві з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID), Урядом Швеції (Sida), Програмою розвитку ООН, Офісом Ради Європи, Представництвом ЄС, Фондом Ч.С. Мотта, Міжнародним фондом «Відродження» та багатьма іншими.

78

Учасники Форуму – це представники українських благодійних та громадських організацій, органів державної та місцевої влади, бізнес-компаній та донорських організацій – усі, кого цікавить тема, як неурядовому сектору України стати сильнішим, професійнішим та впливовішим.

Формат Форуму – багато локацій, де відбувається багато подій. Це як традиційні майстер-класи, «круглі столи» й дебати, так і унікальні «Зустріч з донором», «Печа.Куча», «Цукерня», «Жива бібліотека», «КІНОгалявина», «Лабораторія практичних робіт». Традиційно у ході Форуму відбуваються різні виставки – соціальних підприємств, найкращих практик роботи в громаді, дієвих моделей надання соціальних послуг тощо.

Тема Форуму 16 листопада"Практики свободи". У головному фокусі цього дня - спроможності, які треба зміцнити громадським і благодійним організаціям, щоб свобода із далекого філософського поняття стала щоденною рутиною кожного українця.

Свобода - це наміри та вчинки, який кожен з нас обирає. Правила, яких ми дотримуємося усвідомлено. Сплатити податки, взяти участь у виборах. Працювати чесно та віддано. Не боятися розповісти про корупцію. Не чекати, доки хтось інший вирішить усі проблеми. А ще - невпинно ініціювати зміни на краще скрізь, де бачиш "поломку". Тільки втіливши ці побутові та організаційні практики в Україні, ми здобудемо таку жадану свободу жити щасливим та гідним життям.

Така свобода потребує виховання та самовиховання. Постійного тренування. Така свобода - не завжди зручна і не завжди комфортна. Отже, прийшов час саме для таких практик свободи!

9 12

В рамках роботи Форуму студенти та викладачі прийняли участь у виставці «Дієві моделі надання соціальних послуг».

Чотири головні тематичні блоки Форуму відображатимуть найважливіші "практики свободи" громадських і благодійних організацій:

• незалежність (фінансова сталість, паритетні стосунки з владою);
  • суспільний "мандат довіри" (практикування декларованих цінностей, дійсне лідерство змін);
  • залучення громадян та громад; громадянська освіта;
  • секторальна і міжсекторальна співпраця (партнерства та коаліції, залучення бізнесу).

Тема Форуму 17 листопада"Кому належить наша громада?" Другий день був повністю присвячений практикам і інструментам роботи у громаді. Кращі практики ділилися досвідом щодо залучення громади, дізналися про нові інструменти та прийоми порівнювання себе з рештою світу. Звісно ж, не залишився осторонь і процес децентралізації.

Фото 13

Всі присутні були в захваті від участі у Формі, залишились задоволеними та під великими враженнями.

Фото 14