imgonline com ua Compressed gUtr7kImrtw24 березня професорсько-викладацький склад кафедри соціальної політики  Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова долучився до знакової події у процесі становлення без бар’єрного простору в Україні  - діалогової платформи «Розширення життєвих горизонтів дітей та молоді з особливими потребами». Діалогова платформа – це інструмент, що об’єднує державну владу, громадськість, бізнес  з єдиною метою -  створити модель взаємодії, що забезпечить функціонування без бар’єрного простору для повноцінного щасливого дитинства дітей з особливими потребами.

 

Експериментально,  подібна модель розробляється в м. Вишгород, за сприяння Дитячого Фонду Німеччини (ChildFund Deutschland) та Lipoid Stiftung, під патронатом голови  Вишгородської районної ради Ростислава Кириченка. Власне, з метою представлення перших здобутків у рамках проекту,  зібралися партнери та експерти проекту: координатор програм в Україні Дитячого Фонду Німеччини (ChildFund Deutschland)  доктор Богдан Андрощук, директор МБФ «Жовто-Блакитні Крила» Людмила Чуркіна, завідувач кафедри соціальної політики НПУ  ім. М. Драгоманова, професор Алла Ярошенко, координатор програм ВБФ «Крона» Лариса Сідельнік, менеджер проектів  ГО «Відчуй» Марина Ярошук, досвідчені педагоги та фахівці.

Конструктивних результатів вдалося досягти завдяки активному діалогу з представниками влади. Даний захід  став яскравим свідченням консорціуму влади та громадськості, коли важливі питання інклюзивного навчання, дозвілля та розвитку  дітей з особливими потребами вирішувались оперативно та професійно. Зокрема, активно обговорювались успіхи започаткованого спільного  проекту  «Розширення життєвих горизонтів дітей та молоді з особливими потребами», що спрямований на сприяння професійній соціалізації дітей та молоді з особливими потребами шляхом навчання у професійних школах кондитерського мистецтва, кейтерингу та фуршетної справи, фотографії, ІТ-освіти, психології та мультиплікації. Партнерами проекту є лідери галузі, серед яких: DFC Французька кулінарна школа,  компанія SanWayCatering, ІТ-школа «SMART», мультиплікаційна студія «Волшебный фонарь», Арт-центр соціально-психологічної реабілітації «BARVA» Національного педагогічного університету ім. М.П.Драгоманова.

Активне обговорення  стратегій, громадських ініціатив  та обмін досвідом у сфері надання соціальної допомоги дітям з особливими потребами у неформальній, робочій атмосфері став прикладом європейського формату міжсекторального партнерства заради сталого розвитку дітей та громади. На захід також були запрошені студенти 3-го та 4-го курсу спеціальності «Соціальне забезпечення», що працюють над тематикою курсових та дипломних робіт пов’язаних з питаннями надання соціальної підтримки дітей з особливими потребами. Всі інноваційні підходи та заходи ляжуть в основу написання кваліфікаційних робіт  й є прикладом взаємозалежності теорії та практики соціальної допомоги.

Прикрасою заходу стала флористична  акція «Я дарую щастя», в ході якої учні  з особливими потребами створили гармонійні квіткові композиції та подарували їх своїм одноліткам з дитячого будинку «Любисток», черговий раз демонструючи дорослим, що особливі діти можуть дарувати особливе щастя, оповите  щирістю та чистотою душі.

 

Анастасія Ляднева, кафедра соціальної політики

imgonline com ua Compressed H5JkLTwJGCLbLW 

   
© ALLROUNDER

Використання матеріалів сайту можливе лише при згоді адміністрації порталу та активного посилання.
Всі права захищено!

Сайти, які підтримуються службою порталу


НПУ імені М.П.Драгоманова
Інститути
Інститут неперевної освіти
Факультети
Фізико-математичний факультет :: Факультет філософської освіти :: Факультет фізичного виховання та спорту :: Інженерно-педагогічний факультет :: Факультет інформатики :: Факультет іноземної філології :: Факультет історичної освіти :: Факультет корекційної педагогіки та психології :: Факультет мистецтв імені Анатолія Авдієвського :: Факультет магістратури, аспіратнути та докторантури :: Факультет природничо-географічної освіти та екології :: Факультет педагогіки та психології :: Факультет політології та права :: Факультет соціально-економічної освіти та управління :: Факультет української філології та літературної творчості імені Андрія Малишка
Кафедри
Кафедра педагогчної творчості :: Кафедра педагогіки, теорія та історії педагогіки :: Кафедра методики викладання російської мови та світової літератури :: Кафедра етики та естетики :: Кафедра управління та євроінтеграції :: Кафедра філософії :: Кафедра інформатики
Персональні сайти
Андрущенко В.П. :: Бех В.П. :: Жалдак М.І. :: Борисенко В.Й. :: Франчук В.М. :: Франчук Н.П.
Інші сайти
Асоціація випускників :: Система управління електронними курсами НПУ :: Система управління електронними курсами інституту інформатики :: Система управління електронними курсами інституту інформатики (студенти) :: Простір гуманітарної комунікації :: Лабораторія археологічних досліджень :: Кабінет-музей М.П.Драгоманова :: Україна і становлення конституціоналізму в Європі :: Центр культури. НПУ