20170412 18515112 квітня 2017 року студенти-соціологи разом з заступником декана факультету з навчально-методичної роботи Пиголенко Л.В. відвідали лекцію Мартіни Меспуле на тему: "Соціальна нерівність та сегрегація у міському просторі у Франції з 1970-их років", яка відбулася у Центрі візуальної культури за підтримки Французького інституту в Україні.

Мартіна Меспуле викладає соціологію в університеті міста Нант (Франція). Вона очолювала Будинок Наук про Людину імені Анжа Гепена у Нанті з 2011 по 2015 рік. Членкиня Нантського центру соціології (CENS),

що є одним з підрозділів Національного центру наукових досліджень Франції. У центрі уваги її наукових робіт сфера виробництва та квантифікативні практики у державному регулюванні у Франції та в Європі, зокрема у політиці міст, а також історія статистики та соціальних наук у країнах Центральної та Східної Європи за часів комуністичних режимів та після їх падіння. Авторка книги «Побудова соціалізму у цифрах. Опитування та переписи у СРСР з 1917 до 1991 р.»

Починаючи з 1970-х років французькі міста зазнали значних економічних та соціальних змін. Ці трансформації потягли за собою соціальні переформування у межах міської території в цілому, в середині міських районів та між районами. У лекції йшлося про сучасний стан та різні аспекти проблеми соціальної нерівності у міському просторі у Франції, її різноманітні виміри та наслідки.

20170412 18562620170412 185343